původu, je účastník a vítěz mnoha výstav. Mnoho potomků

Soběšice - Norovací zkoušky
Slim úspěšně složil norovací zkoušky na 78b.

11. září 2011
Brněnský zajíc - bodovací coursingový závod, Medlánky
Dag v kategorii FCI III. obsadil 1.místo s 323b, viz výsledky: ZDE. Slim si plní licenci, 1x solo a + 1x párový běh.

21. srpna 2011
Radslavice - coursing - finále Lovec roku 2011
Bohužel jsme se kvůli dopravě nezúčastnili, ale Dag přesto, s celkovým počtem 692 bodů, obsadil v konečném pořadí 1.místo.

Boskovicko
Mám volno, tak vyrážíme do již oblíbené lokality kemp Suchý a přilehlé zajímavosti v okolí:
Borotín - nádherné arboretum, bonsaje, pohyblivý vyřezávaný betlém.
Šebetov - Anenská pouť, zámek
Velké Opatovice - zámek, vodní nádrž Smolenska
Kořenec - větrný mlýn, golfový areál...
a hlavně krásné, husté lesy plné srnek a malin a opět nikde nikdo.

Více fotek si můžete prohlédnout v galerii.

10. červnence 2011
Soběšice - coursing
Dag stále v klidovém režimu, běží jen Slim, za sparingpartnera má basenží slečnu. Trať má poctivých 980m, takže běžet 2 kola ve 30°C vedru dá pořádně zabrat. Domů se vracíme přes Bílovice, v příjemném chládku kolem řeky Svitavy.

8. červnence 2011
Celý týden jsou horka, tak jdeme spát ven kousek za Brno a ráno pokračujeme přes Babí Lom, Kuřim a vlakem zpět zase až k domu, paráda.

4. - 5. červnence 2011
Výlet do Znojma
Nevzdáváme se, jedeme na jih, do Znojma. Úžasná příroda NP Podyjí, tady počasí přeje, konečně můžeme spát venku, Slim poprvé a je z toho celej rozdivočelej. Myslím, že celou noc nezamhouřil oka.

30. června - 5. července 2011
Chtěli jsme strávit svátky přechodem Beskyd, ale bohužel kvůli neustávajícímu dešti a teplotě 5°C jsme se museli potupně vrátit do Brna a změnit region.

21. - 23. června 2011
Boskovicko, kemp Suchý
Mám pár dnů volna a Rudyho - anglického setra na hlídání, tak vyrážíme do přírody. Počasí přeje, lidí pomálu, tak co si přát víc.

12. června 2011
Lanškroun - speciální výstava teriérů
Celkem přijelo 17 parsonů, rozhodčí Vl. Tichá
Slim v mezitřídě: V1, CAC, CC, Vítěz speciální výstavy, BOB
Využila jsem přítomnosti hlavní poradkyně chovu, nechala Slima změřit: 36cm a je plnochrupý, čímž splnil podmínky pro zařazení do chovu.

4. června 2011
PARSON RUSSELL CUP, Brno, Mariánské údolí
Dag v kategorii profi (celkem 5 psů) obsadil 2. místo se 191 b. psů (vítěz měl stejný počet bodů, pořadí určil pořadatel, absolutní vítěz závodu získal 192b.)
Slim v kategorii amatér v konkurenci dalších 11 psů !! obsadil krásné 3. místo se 189 b.
Výsledková listina a více foto ZDE a informace ZDE.

29. května 2011
Krajská výstava Dětřichov u Svitav
Dag ve tř. šampionů: V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz a 2. BIS z celkem 137 psů viz: ZDE.
Slim ve tř. mladých: V1, Vítěz třídy mladých, BOJ
Rozhodčí: P. Řehánek

21. - 27. května 2011
Želiv, Českomoravská vrchovina
V malebném údolí řeky Želivky jsme strávili dovolenou na kolech. V obci se nachází známý klášter Želiv s nádherným kostelem od Jana Blažeje Santiniho - jeden z nejstarších a nejkrásnějších klášterů v ČR, který byl v letošním roce zařazen do seznamu národních kulturních památek UNESCO. Blízko penzionu se nachází umělý kanál s divokou vodou, dále jsme si nemohli nechat ujít nedaleký hrad Orlík a rozhodně přehrady Vřesník a Sedlice - krásné stezky údolím meandrující řeky Želivky okolo starých kamených přehrad, které stojí za to vidět. Cyklovýletů se zúčastňoval hlavně Slim, Dag spíše relaxoval a šel s námi jen na pěší výlet.

21. května 2011
Zkoušky vloh - Moravská Nová Ves
Slim odvedl perfektní práci, zkoušky složil v I. ceně.

Zkoušky ZOP
Dnes jsem skládala se Slimem zkoušky ZOP (Základní ovladatelnost psa). Vzhledem ke krátké době k přípravě nás Slim všechny moc překvapil, cvičili jsme na dvě skupiny, v druhé skupině nás bylo deset zkouškařů a Slim byl druhý nejlepší !! (První byla border kolie, s kterou se soutěžit snad ani nedá). Z možných 100 bodů měl 92b., takže splnil na výbornou, min. bylo 70b.

ACANA CUP - Pohořelice
Tento den ani Dag nelenošil a díky kamarádce Mischel a jejím dvěma parsonům se mohl zúčastnit neoficiálního coursingového závodu, série Lovec roku 2011, pořádáného Českým Psem. Dag ve své kategorii psů s PP do 45cm porazil 4 soupeře a s celkovým počtem 343b. obsadil 1. místo. Celkově měl z 53 psů 15. nejlepší bodové ohodnocení.
Článek o závodě a výsledky: ZDE
A pro ty, kteří jěště neviděli coursing na živo: VIDEO a VIDEO

1. května 2011
Psí škola
Celý duben docházím se Slimem na nedaleké cvičiště viz: Psí škola Na Ostrově a toto snažení bychom rádi dne 8. 5. zakončili zkouškou ZOP, držte nám palce !! Fotky si můžete prohlédnout v GALERII.

Stejně tak i Slim prokazuje skvělé lovecké vlastnosti, což bychom rádi zúročili 21.5. zkouškami vloh. Výcvik probíhá pod dohledem viz: Lovecký výcvik

15. dubna 2011
Vyšetření očí
Slim absolvoval vyšetření očí a luxace pately, obojí s negativními výsledky !!!

Fy.Anubis ve spolupráci s časopisem Pes přítel člověka, vyhlašuje výsledky celoroční, neoficiální coursingové soutěže TOP Coursing Runner 2011 a Dag ve svém plemeni obsadil 1. místo. Kompletní výsledky zde

3. dubna 2011
Medlánecký sysel
Neoficiální klubový coursingový závod, série Lovec roku 2011, pořádá Český pes.
Dag v kategorii psů s PP do 45 cm obsadil s 349b. 2. místo, více info ZDE.

23. - 27. března 2011
Výlet do Herálce
Lokalita Ždárské vrchy - hotel Žákova hora.
Počasí se nehodí ani na lyže ani na kola, tak po menším přemlouvání pánečka vyrážíme na pěší tůry do krásného kraje Vysočiny. Podnikneme celkem 3 výlety k oblíbeným turistickým cílům 9 skal, Malinská skála, Milovy, 4 palice, Velké perníčky.. a našlapeme celkem 60km. Pro začátek dobrý.